Marketing Specialist Facebook Ads & Google AdWords

Full time Positive News in Web Developer Email Job
  • Share:

Job Detail

  • Experience 2 Years
  • Qualifications Bachelor DegreeHighschool Diploma

Job Description

Candidatul ideal

De cine avem nevoie?

Oameni cu energie pozitiva si motivati, care nu se sperie de primul obstacol intalnit. Cautam persoane deschise si dornice sa invete lucruri noi.

O sa ne placa de tine daca ne convingi ca:

Ai pregatire si esti familiar/a cu Facebook Ads si Google AdWords.

Ai cunostinte de baza legate de platforme precum Facebook, Google AdWords si Google Analytics.

Ai abilitatea de a analiza date provenite din rapoartele Google si Facebook.

Ai calitati practice in gasirea si procesarea informatiilor din sfera online-ului.

Folosesti informatia asimilata din online sub forma de texte calitative, design grafic si strategii de marketing..

Ai capacitate foarte buna de organizare si gestionare a mai multor proiecte concomitent.

Ai abilitatea de a lucra atat in mod independent, dar si ca parte a unei echipe.

Respecti termenele limita stabilite.

Cunosti limba romana si limba engleza foarte bine.

Esti o persoana orientata spre detalii si rezultate.

Descrierea jobului

Ce vei avea de facut?

Crearea campaniilor, a grupurilor si a reclamelor aferente in platformele Google AdWords si Facebook Ads.

Monitorizarea performantelor campaniilor si optimizarea lor acolo unde este necesar.

Mentinerea unei intelegeri a peisajului digital (atat pe partea de social media, cat si pe partea de reclama platita).

Intelegerea modului in care toate canalele digitale colaboreaza pentru a furniza un plan mediatic holistic, inclusiv cautarea platita si social media.

Dezvoltarea unor recomandari digitale strategice, bazate pe masurarea, analizarea si interpretarea unor parametrii precum: obiectivele prestabilite, cercetarea pietei, audienta, buget si timp.

Colaborarea cu departamentul de vanzari referitor la promotii, vanzari, cerinte ale clientilor, etc.

Reprezinta un plus daca ai:

Experienta in digital media, Facebook Ads, Google AdWords si Google Analytics.

Abilitati de design (pentru crearea unor reclame atractive pe Facebook si Instagram)

Capacitatea de a lucra in Excel.

Experienta in lucrarea cu platforme precum: Instagram, Twitter, Linkedin, Pinterest, Youtube.

Ce iti oferim?

Posibilitatea dezvoltarii profesionale si personale intr-un domeniu de viitor, prin intermediul unor proiecte online complexe.

Oportunitati de socializare si iesiri in oras pentru construirea si consolidarea relatiilor cu membrii echipelor.

Pachet salarial fix si comision atractiv, in functie de indeplinirea obiectivelor stabilite lunar.