SPECIALIST MARKETING MAGAZIN ONLINE

Full time First Impression in Web Administrator Email Job
  • Share:

Job Detail

  • Experience 2 Years
  • Qualifications Bachelor Degree

Job Description

CANDIDATUL IDEAL

  • Studii superioare cu diploma de absolvire
  • Experienta e-commerce si platforma WordPress, minim 6 luni
  • Cunostinte temeinice de marketing magazin online
  • Cunostinte de limba engleza, minim nivel mediu
  • Cunostinte de operare MS Office (Excel, utilizare formule, grafice, etc.)
  • Cunostinte de baza SEO si SEM, tehnici de promovare Google (AdWords, AdSense)
  • Abilitati de navigare pe internet, de culegere si centralizare a informatiilor
  • Cunostinte de editare foto si comunicare social media (Facebook, Instagram, etc)
  • Exprimare corecta in limba romana, scris si vorbit
  • Capacitate de analiza, organizare si stabilire a prioritatilor
  • Spirit de initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor in termenele fixate
  • Flexibilitate, perseverenta si determinare in atingerea target-urilor
  • Domiciliul stabil in Bucuresti

DESCRIEREA JOBULUI

  • Promoveaza magazinul in mediul online, lanseaza si monitorizeaza campaniile promotionale online
  • Analiza impactului campaniilor de marketing
  • Actualizeaza si optimizeaza (SEO) continutul magazinului online
  • Administreaza si coordoneaza relatia cu partenerii de webdesign, online marketing, hosting, etc.
  • Administreaza paginile de social media ale firmei (Facebook, Instagram, blog, etc)
  • Actualizeaza in permanenta sortimentul de produse al magazinului online
  • Verifica periodic informatiile afisate pe website-ul firmei, reteaua de social media si magazinul online
  • Monitorizeaza competitia online, prezinta rapoarte comparative si de evaluare, propune solutii.
  • Traduce descrierile si caracteristicile produselor din catalog
  • Se subordoneaza si raporteaza directorului general.

BENEFICII

  • Pachet salarial motivant (salariu fix, comision vanzari si bonusuri de performanta)
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala
  • Posibilitati de promovare